Міністерство екології та природних ресурсів

Проект

Портал Міністерства екології та природних ресурсів

Завдання

Розробити онлайн ресурс, що відповідатиме стратегії Міністерства з реалізації реформ у природоохоронній сфері.

Реалізація

Робота над новим порталом розпочалася наприкінці 2016 року. Ми вирішили кардинально змінити не тільки зовнішній вигляд, але й змістовне наповнення порталу. Ми взяли за мету розробити онлайн-представництво Міністерства, яке буде максимально зручним та корисним для всіх користувачів.

У першу чергу, ми звернулися до міжнародних прикладів наших колег, що займаються природоохоронною діяльністю. Так, за влучні взірці ми взяли екологічні ресурси Великобританії, Німеччини, а також сайт Рамсарської конвенції.

Наступним кроком було визначення переліку пріоритетних тем, які мають бути зазначені на порталі. Окрім обов’язкової публічної інформації та нормативно-правових документів, відповідно до законодавства, існує безліч питань, що цікавлять не тільки спеціалістів галузі, але й пересічних громадян. Для цього було проведене дослідження серед користувачів порталу. Участь в опитуванні взяли волонтери, члени громадських організацій, представники бізнесу, державні службовці, представники ЗМІ, фахівці-екологи та просто небайдужі громадяни.

Завдяки спільним зусиллям, було визначено головні природоохоронні теми, які хвилюють суспільство, серед них: природно-заповідний фонд, природоохоронний нагляд, поводження з відходами, пестицидами та агрохімікатами, інструменти екополітики, охорона тваринного та рослинного світу та інші.

Опитування дало змогу впровадити абсолютно новий підхід для адміністративного порталу, адже тепер уся інформація, що має важливе значення для користувачів, доступна на головній сторінці порталу. Окрему увагу ми приділили зручному доступу до екологічних заходів, адже, за результатами дослідження, майже 70% відвідувачів сайту шукають саме події Міністерства та галузі.

Інформація на порталі структурована за типами матеріалів – новини, події, нормативні документи, плани, звіти, та за напрямками – природно-заповідний фонд, біорізноманіття, зміна клімату, охорона вод тощо. Завдяки системі тегування, кожен матеріал можна знайти кількома способами. Це забезпечує швидкий доступ до будь-яких публікацій.

Слід зазначити, що на новому порталі опубліковано матеріали у форматі відкритих даних, що передбачає доступ до інформації з можливістю її наступного використання. Це ефективний інструмент оцінки та контролю роботи Міністерства, що входить до моделі електронного уряду.

Також, для зручності користувачів реалізована можливість підписки на розсилку новин та інших матеріалів за тематичними рубриками. Таким чином, користувач отримуватиме тільки ту інформацію, яка його цікавить.

Результат

https://menr.gov.ua