Реєстр звітів політпартій POLITDATA для НАЗК

Компанія Kitsoft розробила Реєстр звітів політичних партій POLITDATA для Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), який 16 липня 2020 року розпочало дослідну експлуатацію.

POLITDATA – це інструмент для вирішення завдань фінансової прозорості партій, який допоможе краще розуміти, за які гроші працює партія і приймати зважені рішення на місцевих та парламентських виборах.

Щоб дізнатися, хто фінансує політичні партії в Україні, протягом останніх чотирьох років журналісти та громадськість мали вивчити десятки сторінок відсканованих звітів, годинами відшуковуючи необхідні цифри. У свою чергу, політичні партії мали надсилати цілі коробки з паперовими звітами до НАЗК, витрачаючи зайвий час та кошти.

POLITDATA дозволить вирішити ці питання та досягти міжнародних стандартів прозорості політичного фінансування в Україні згідно вимог Закону України «Про політичні партії».

Подібні Реєстри вже функціонують у Великій Британії, Фінляндії, Норвегії, Ісландії, Литві та інших країнах.

Як працює Politdata

  1. Розробники максимально спростили і структурували форму звіту політичних партій, зараз він складається з простих та зрозумілих кроків.
  2. Politdata включає автоматизовані перевірки. Тобто система повідомить в разі помилки і не дасть подати звіт з неправильними даними. Користувачі зможуть їх вчасно виправити, не піддаючи партію ризику, що щось подали так.
  3. Перехід в електронний вигляд значно пришвидшує комунікацію. Партії зможуть налагодити зручну роботу в цій системі. Тепер співробітники центральних і регіональних офісів можуть працювати спільно над одними і тими ж звітами.
  4. Поданий звіт знеособлюється і зберігається в єдиній базі. До нього отримують доступ аналітики НАЗК, інформація публікується у форматі відкритих, структурованих даних на порталі

Це дає можливість підключитися громадським організаціям. Кожну необхідну цифру у звіті можна буде отримати достатньо швидко. Інші системи можуть завантажувати дані до себе, аналізувати, робити перехресні перевірки з іншими реєстрами, доступними у форматі відкритих даних. 

Такий електронний реєстр дає можливість краще розуміти, за які гроші працює партія, надавати інформацію суспільству та громадянам приймати зважені рішення на місцевих та парламентських виборах.

Розробка в рекордні терміни

POLITDATA була розроблена в рекордні три місяці. Для порівняння, Великій Британії на розробку подібного реєстру знадобилося близько дев’яти місяців. Швидкість була обумовлена завданням зі сторони замовників і стала можлива завдяки власним розробкам Kitsoft. 

Компанія розробила платформу на базі BPMN, яка не потребує програмування і дозволяє на її основі автоматизувати різні бізнес-процеси. Завдяки використанню такої платформи, в ході проєкту розробники мали змогу приділити основну увагу саме побудові бізнес-процесів, тобто алгоритму, за яким система буде працювати.

Система є надійною і може далі технологічно розвиватися. На наступному етапі вона буде проінтегрована з різними реєстрами, щоб ще більше автоматизувати перевірки даних. Це дасть синергію між всіма реєстрами, щоб отримати дійсно повну прозорість і підзвітність політичних партій.

Звичайно, спочатку партіям доведеться налагодити новий процес з подачі звітності, але в результаті це буде організований і зручний процес. Тим партіям, які працюють чесно-відкрито, з такою системою точно буде зручніше, – прокоментував Олександр Єфремов, СEO Kitsoft.

Грошей з державного бюджету на POLITDATA витрачено не було. Створення реєстру стало можливим за підтримки міжнародних партнерів НАЗК – Міжнародної фундації виборчих систем (IFES Ukraine) та проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія» (SACCI), USAID_ВзаємоДія.

Довідково:

Посилання на пресконференцію 

Посилання на презентацію POLITDATA

Корисні посилання

Страховий поліс в застосунку «Дія»

«Допомога по безробіттю» на порталі «Дія»

  • Клієнт Національне агентства з питань запобігання корупції
  • Дата 05.12.2020
  • Теґи Design, Web Development