Централізована база даних МТСБУ

Проєкт

Централізована база даних Моторного (транспортного) страхового бюро України (ЦБД МТСБУ) призначена для здійснення обліку інформації про договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ЦВ), інформації про справи по врегулюванню страхових подій за цими договорами, інформації про бланки договорів, а також для централізованого ведення нормативно-довідкової інформації за цим видом страхування. Організовано облік як за внутрішніми, так і за міжнародними договорами страхуванням («Зелена картка»). Централізована база даних МТСБУ побудована на базі Сховища даних InWare.

Збір та контроль якості інформації

Система забезпечує щоденний збір повного спектру інформації щодо договорів та справ по врегулюванню ЦВ від страхових компаній до МТСБУ. Функціональність реалізована за рахунок широких можливостей Системи, що забезпечують:

 • налаштування на різноманітні джерела інформації
 • перетворення даних до стандартного формату
 • перевірку та можливість виправлення помилок
 • завантаження даних до централізованої бази

Звіти та аналітична обробка даних

Спеціалісти МТСБУ та страхових компаній можуть будувати звіти та здійснювати різноманітний аналіз інформації з використанням потужних інструментальних засобів. Система містить зручний інтерфейс конструювання нових форм звітності.

Віддалений доступ

Для спрощеного доступу користувачів до централізованого ресурсу Системи впроваджено веб-портал. Доступ до інформації ЦБД мають також пересічні громадяни.

Засоби адміністрування системи

Система забезпечує моніторинг завантажень, аналіз дій користувачів, розподіл прав доступу до даних, ведення нормативно-довідкової інформації, автоматичне оновлення версій програмного забезпечення.

Основні результати впровадження

В результаті впровадження системи страхові компанії, МТСБУ та органи влади отримали сучасну інформаційно-аналітичну систему з наступними можливостями:

 • доступ до відомостей стосовно договорів страхування ЦВ, втрачених та зіпсованих бланків, справ по врегулюванню страхових подій, здійснення контролю цілісності, повноти, достовірності та актуальності цих відомостей
 • забезпечення швидкого пошуку та визначення страхового покриття
 • визначення переліку власників наземних транспортних засобів, які не мають чинних договорів ЦВ та проведення з ними відповідної адресної роботи
 • забезпечення виконання процедури врегулювання страховиками-членами МТСБУ страхових справ за наслідками ДТП, за рахунок централізованого контролю засобами ЦБД процесу врегулювання страхових справ
 • зменшення випадків страхового шахрайства шляхом використання даних, що зберігаються в ЦБД
 • інформаційне забезпечення управлінських рішень МТСБУ та інших уповноважених органів щодо здійснення контролю процесу страхування
 • централізоване формування тарифної політики, що ґрунтується на даних системи
 • доступ до інформації для застосування коефіцієнту бонус-малус страховими компаніями

Результат

Централізована база даних МТСБУ